KOMPAKTNÍ A VZDUCHOVÉ VÝKONOVÉ JISTIČE

Výkonové jističe ABB umožňují dokonalé a maximálně bezpečné jištění Vašich elektrických rozvodů. Tyto přístroje jsou vhodné pro ochranu generátorů, transformátorů, vedení, moorů i pro ochranu stejnosměrných obvodů. Jističe jsou vybaveny termomagnetickými nebo mikroprocesorovými spouštěmi. Jističe jsou vyráběny ve dvou výkonových třídách:

 • Vzduchové jističe 800-6 300A; Icu = 42 - 150 kA/415 V
 • Kompaktní jističe 16-1 600A; Icu = 16 - 200 kA/415 V

Většina jističů je vyráběna v pevném i výsuvném provedení
se širokou nabídkou příslušenství.

kompaktní a výkonové jističe

STYKAČE A TEPELNÁ RELÉ

Stykače ABB nacházejí uplatnění všude tam, kde je kladen důraz na spolehlivé ovládání výkonových elektronických obvodů, jak ve všech oblastech průmyslu, tak i v oblasti domovních instalací. Stykače jsou nabízeny pro běžné aplikace jako spínání motorů do 560 kW, topení a osvětlení, tak i pro speciální užití jako spínání kapacitních zátěží, ovládání pomocných obvodů v trakcích nebo stejnosměrné spínání. Samostatnou kapitolu tvoří stykače pro montáž na přípojnice, jež jsou určeny pro střídavé i stejnosměrné proudy až do 4 000 A, při napětí do 1 500 V. Na ochranu motorů proti přetížení jsou stykače doplněny uceleným sortimentem tepelných nadproudových relé.

stykače a tepelné relé

ODPÍNAČE A PŘEPÍNAČE

Nabídka spínacích přístrojů je velmi široká a dodávaná provedení jsou vhodná jak pro spínání stejnosměrných, tak i střídavých
proudů. Standardně jsou odpínače dodávány pro střídavé aplikace v rozsahu 16…3150 A, od 160 A mohou být ovládány motoricky. Pro stejnosměrné aplikace, například pro fotovoltaiku, nabízíme odpínače až do 600 A / 1000 V / DC21B. Odpínače v rozsahu 16…1000 A dodáváme také v plastovém, kovovém nebo nerezovém krytu až do stupně krytí IP65. Pro přepínání mezi hlavním a záložním zdrojem napájení nabízíme přepínače s polohami I-0-II do 2500 A, od 160 A nabízíme i přepínače bez nulové polohy. Přepínače v proudových rozsazích do 125 A je možné umístit na DIN lištu do standardních rozvodnic s výřezem 45 mm pro modulární přístroje, a to i v provedení s motorickým pohonem. Samozřejmostí je i nabídka širokého sortimentu standardizovaných spínacích schémat vačkových spínačů. Na základě požadavku zákazníka jsme schopni dodat i jakékoliv jiné spínací schéma.

odpínače a přepínače

ELEKTROMĚRY

Elektroměry Odin, Odin single, Delta plus, Delta single, C11 a A40. Statické jedno a třífázové elektroměry pro přímá měření do 80 A i nepřímá přes externí měřící transformátor proudu a napětí. Třída přesnosti 0,5 1 a 2, 1–4 tarify, měří činnou i jalovou energii ve všech čtyřech kvadrantech, různé napěťové rozsahy jmenovitého napětí, jsou určeny pro montáž na DIN lištu, do rámečku, v plastovém krytu na stěnu a LCD displej. Splňují standard Pro M Compact, mají schválení MID a ČMI pro fakturační měření.

elektroměry

POJISTKY, POJISTKOVÉ ODPÍNAČE A ODPOJOVAČE

K jištění elektrických obvodů nabízíme tři základní řady nožových pojistek velikostí 000…4a, charakteristik aM nebo gG a to až do 690 V~ nebo 1250 A.
Pro umístění pojistek je dodáván široký sortiment přístrojů:

 • pojistkové spodky typu OFAX s krytím IP00 nebo i v provedení v krytí IP20;
 • řadové pojistkové odpínače EasyLine typ XLP s umístěním pojistek vedle;
 • vertikální lištové pojistkové odpínače InLine typ XLBM pro montáž na přípojnice s roztečí 185 mm;
 • pro nejnáročnější aplikace jsou určeny odpínače s pojistkou, tj. přístroje, které slučují funkci držáku pojistek s možností nezávislého ovládání jištěných obvodů a to až do kategorie spínání AC23B nebo DC23B. Instalují se jak na rám rozváděče s vyvedením ovládací rukojeti na čelní panel, typy OS, nebo přímým nasunutím na spádové přípojnice s roztečí 50 nebo 185 mm, typy SlimLine XR.

POJISTKY, POJISTKOVÉ ODPÍNAČE A ODPOJOVAČE

SOFTSTARTÉRY

Používají se při rozběhu a doběhu asynchronních motorů. Softstartér zajišťuje plynulý rozběh a doběh čerpadel, ventilátorů, drtičů atd. Zamezuje nežádoucímu záběrnému proudu, momentu a poklesu napětí.

ABB nabízí čtyři řady softstartérů od 3 do 1 050 A:

 

 • PSR 03…105 Kompaktní řada, řízená ve dvou fázích, pro jednoduché aplikace s motory do 105 A. Jsou určeny pro montáž na DIN lištu, mají integrovaný by-pass kontakt.
 • PSS 18 / 30…300 / 515 Flexibilní řada pro proudy motorů do 300 A. Široké uplatnění najdou jako náhrada za spouštění motorů hvězda-trojúhelník.
 • PSE 18…370 Optimální elektronická řada do 370 A, řízená ve dvou fázích s integrovanou elektronickou tepelnou ochranou, zabudovaným by-pass kontaktem, momentovou kontrolou, analogovým výstupem a jazykově neutrálním displejem.
 • PST(B) Moderní řada pokrývá motorové proudy od 30 do 1 050 A a nabízí dokonalý soubor funkcí. Zahrnují integrované ochrany motoru a softstartéru, programovatelné signálové relé, komunikaci přes Field Bus Plug, LCD displej, momentovou kontrolu a analogový výstup.

SOFTSTARTÉRY

 

SVORKY

ABB Entrelec, jakožto specializovaný výrobce řadových svorek, nabízí jednu z nejvíce komplexních řad produktů na trhu. Při vývoji se přihlíželo k požadavkům širokého spektra zákazníků od malých výrobců rozváděčů až po velké výrobce strojů. Je tak zajištěna možnost využití od rozváděčů a kontrolních panelů až po nejvíce specializované aplikace v průmyslu jako například pohony a distribuce energie. Většinu standardních svorek nabízíme jak ve šroubovém provedení, tak i v bezšroubových provedeních. Je zde výběr z tisíců vysoce kvalitních řadových svorek a funkcí jako jsou přepínací svorky, pojistkové svorky, zásuvné svorky, napájecí svorky, mini svorky atd. Celý sortiment je doplněn o exkluzivní ADO System® jako unikátní IDC technologii.

SVORKY

SOUBOR PŘÍSTROJŮ JOKAB SAFETY

Od svého založení v roce 1988 se v Jokab Safety rozvíjela inovace produktů a řešení, jejichž cílem je bezpečnost strojů. Firma nabízí celý sortiment bezpečnostních komponentů dle EN ISO 13849 a EN 62061 a všechny splňují nejvyšší požadavky PLe a SIL3. Například: PLC Pluto, systém Vital, relé, světelné clony a závory, snímače, spínače, zámky, ovládače, nouzové vypínání, kontaktní hrany, nárazníky a rohože, systémy oplocení a měření doby zastavování.

SOUBOR PŘÍSTROJŮ JOKAB SAFETY

OVLÁDACÍ A SIGNALIZAČNÍ PRVKY

ABB nabízí sortiment tlačítek, přepínačů a signálních kontrolek, který je rozdělen do 2 řad - modulární a kompaktní. Modulární řada je variabilní, kdy za pomocí několika základních komponentů vytvoříme množství různých prvků. Kompaktní řada obsahuje již kompletní prvky včetně zabudovaných kontaktů. Základní krytí je IP66 a IP67. Svorky připojí vodiče od 0,5 mm2 do 2 x 2,5 mm2 a jsou v krytí IP20. Řady doplňuje příslušenství jako žárovky, LED, štítky, transformátory,ochranné krytky, plastové, kovové skříňky aj.

OVLÁDACÍ A SIGNALIZAČNÍ PRVKY

MODULÁRNÍ PŘÍSTROJE –SYSTEM PRO M COMPACT

System pro M Compact je universální instalační systém pro instalaci na DIN lištu. Patří do něj kompletní řada výrobků pro jištění. Všechny součásti System pro M Compact jsou navzájem kompatibilní. Konstrukční díly systému jsou charakterizovány přehledným funkčním designem, a to od modulárních jističů a chráničů až po modulární instalační zařízení.

MODULÁRNÍ PŘÍSTROJE –SYSTEM PRO M COMPACT

MOTOROVÉ SPOUŠTĚČE

Motorové spouštěče jsou kategorií jistících přístrojů, které slučují zkratovou a tepelnou ochranu motorových vývodů do jednoho kompaktního celku. Motorové spouštěče se vyrábějí ve třech velikostech v rozsahu 0,1–100 A s mezní zkratovou odolností až 100 kA/415V. Tyto přístroje zajišťují nejen ochranu proti zkratu a přetížení, ale také proti výpadku fáze.

MOTOROVÉ SPOUŠTĚČE

KOMPONENTY PRO KOMPENZACI ÚČINÍKU

Pro zajištění kvality Vašich sítí nabízí ABB široký sortiment komponentů pro kompenzaci účiníku. Regulátory účiníku RVC a RVT jsou jedním z nejdůležitějších prvků kompenzace účiníku. Hrají klíčovou roli v řízení a monitorování jakosti napájení. ABB kondenzátory ve spojení s kapacitními stykači ABB představují vynikající technické řešení problémů souvisejících s nízkým účiníkem a jakostí napájení. Zlepšují účiník a snižují náklady na energii. ABB nabízí komplexní řešení pro aktivní filtraci vyšších harmonických a kompenzaci jalového výkonu. Aktivní filtry ABB mají vynikající filtrační vlastnosti. Vynikají svým jalovým výkonem a funkcí vyvážení sítě.

KOMPONENTY PRO KOMPENZACI ÚČINÍKU

PLASTOVÉ A PLECHOVÉ ROZVODNICE, ROZVÁDĚČE, KRABICE A ŽLABY

Nabídku v tomto sortimentu můžeme rozdělit do
kategorií podle použitého materiálu:

 • plastové bytové i průmyslových rozvodnice a rozváděče s krytím IP40…IP65, instalační a montážní krabice, perforované propojovací kanály a elektroinstalační materiál. Unikátní svým zpracováním a výbavou jsou víceúčelové skříně řady Gemini v krytí IP66 s variabilní vnitřní náplní jak pro automatizační tak i distribuční aplikace
 • oceloplastové rozvodnice pro zapuštěnou i povrchovou montáž do velikosti 48 modulů, ocelové distribuční rozvodnice s dvojitou izolací do velikosti 240 modulů, rovněž se zapuštěnou montáží nebo montáží na povrch. Logickým pokračováním sortimentu jsou nástěnné, nebo na zemi stojící skříně s volitelnou vnitřní náplní a řadové skříně systému TriLine-R do proudu 4000 A
 • novinkou v sortimentu je široký sortiment skříní v nerezovém provedení pro vnější využití s krytím IP66

PLASTOVÉ A PLECHOVÉ ROZVODNICE, ROZVÁDĚČE, KRABICE A ŽLABY

SYSTÉM ŘÍZENÍ BUDOV ABB i-bus® KNX/EIB

Systém je založen na vzájemné komunikaci snímačů, kterými jsou ovládací a měřící prvky, a akčních členů, které silově řídí různé funkce (např. spínání a stmívání osvětlení, polohování žaluzií a ventilů topných okruhů atd.). Po naprogramování probíhá komunikace mezi přístroji adresně po dvoužilové sběrnici. Díky svým neomezeným možnostem je systém ABB i-bus® KNX/EIB určen jak pro nerezidenční, tak pro rezidenční objekty.

Systém řízení budov ABB i-bus® KNX/EIB

POLOHOVÉ SPÍNAČE A MIKROSPÍNAČE

Vysoká kvalita a spolehlivost jsou typickými vlastnostmi ABB polohových spínačů a mikrospínačů. Tyto komponenty jsou vyráběny jak pro běžné průmyslové aplikace, tak pro speciální využití v jaderných technologiích, chemickém, leteckém a kosmickém průmyslu. Koncové spínače i mikrospínače jsou v plastovém i kovovém provedení s velkou škálou ovládacích hlavic.

POLOHOVÉ SPÍNAČE A MIKROSPÍNAČE

ELEKTRONICKÉ PŘÍSTROJE

Významnou kapitolou v sortimentu ABB jsou elektronické produkty a relé. V sortimentu naleznete časová relé, monitorovací relé, relé pro měření izolačního stavu, zátěže motoru, hladinová a teplotní relé, spínané zdroje do 40 A s účinností 90 %, interfaceová relé a analogové a signální převodníky.

ELEKTRONICKÉ PŘÍSTROJE